World of Warships

Zagraj!
 

World of Warships
World of Warships to sieciowa gra akcji urozmaicona elementami symulacji i gatunku MMO wydana na platformę PC. Gra nie posiada klasycznego scenariusza, a cała zabawa kręci się wokół prowadzenia bitew morskich z innymi graczami. Twórcy tytułu nie skupili się na jednym konkretnym okresie historycznym. Statki, które mamy do dyspozycji pochodzą z lat 1900-1950, choć autorzy najbardziej skoncentrowali się na okrętach z czasów II wojny światowej. Modele dostępne w grze pochodzą z marynarki amerykańskiej, japońskiej, radzieckiej, niemieckiej, a także brytyjskiej. Gracze nie muszą ograniczać się do wyboru statków jednego państwa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tej samej drużynie pojawiły się jednostki krajów, które w rzeczywistości toczyły ze sobą wojnę.

W World of Warships zabawa polega na prowadzeniu potyczek pomiędzy dwoma drużynami, w których każdy gracz steruje pojedynczym statkiem wojennym. Okręty podzielono na cztery grupy – krążowniki, niszczyciele, lotniskowce i pancerniki, które różnią się od siebie wieloma cechami. Mechanizmy rozgrywki stanowią połączenie rozwiązań zręcznościowych i symulacyjnych. Charakterystyka modeli zbliżona jest są do ich realnych pierwowzorów, jednak sterowanie jest niezwykle proste, a jego opanowanie zajmuje zaledwie chwilę. Całość zrealizowano tak, aby zwycięstwo wymagało odpowiedniej współpracy z innymi graczami z drużyny, a samotne wilki za wiele nie zdziałały.

Gracze mogą posiadać więcej niż jeden statek oraz dostają możliwość ulepszania posiadanych modeli oraz odblokowywania. Niestety wymaga to jednak dużego wysiłku i czasu lub skorzystania z mikropłatności.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *