Warframe

Zagraj!
 

Warframe to strzelanka z widokiem z perspektywy trzeciej stworzona przez Digital Extremes. Rozgrywka oparta jest na modelu F2P, gdzie gracz nie płaci za odpalenie gry, tylko za rzeczy wpływające na rozgrywkę.
Rozgrywka nastawiona jest na wieloosobową współpracę. Czterech graczy działa w ramach wspólnego oddziału , wypełniając misje polegające na wyeliminowaniu przeciwników oraz odzyskaniu danych z terminala. Zawodnik wyposażony jest w specjalny kombinezon, tzw. Warframe, który swoimi funkcjami zwiększa potencjał bojowy. Może także posługiwać się trzema rodzajami broni – bronią podstawową (np. strzelbą), bronią podrzędną (np. pistoletem) i bronią do walki na krótkie dystanse (np. mieczem).
Podczas rozgrywki zdobywamy punkty doświadczenia, czyli tzw. Affinity, dzięki którym możemy usprawniać broń i posiadany ekwipunek. Dostępne są także różnorodne mody, których ilość zależna jest właśnie od Affinity.
Kamera umiejscowiona jest za plecami naszego bohatera. Postać, którą sterujemy, może biegać, skakać, ślizgać się i turlać, a także łączyć rozmaite sposoby poruszania, by pokonywać przeszkody i zdobywać miejsca poza zasięgiem. Pieniądze, amunicję i mody zdobywamy podczas eksplorowania otoczenia np. w szafkach. Ekwipunek kupujemy za pieniądze – wirtualne bądź prawdziwe. Oręż można też tworzyć samemu z użyciem odpowiednich materiałów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *