OGame

Zagraj!
 

OGame to gra internetowa stworzona przez Gameforge AG, osadzona w realiach fantastyki naukowej. Głównym zadaniem gracza jest rozbudowanie infrastruktury posiadanej planety oraz eksploracja przestrzeni kosmicznej.
Gra podzielona jest tak zwane uniwersa. Universum to indywidualne wszechświaty mieszczące do 15 tysięcy graczy, które dzielą się na galaktyki, planety, układy słoneczne oraz księżyce, które również można rozbudowywać. Planety różnią się od siebie rozmiarem, a także temperaturą. Obie właściwości są przypisywane do danej planety na podstawie losowych współczynników jej położenia w układzie. Gracze mogą mieć planetę-matkę oraz wiele kolonii zależnie od poziomu technologii astrofizyki.
Każda z planet posiada zasoby surowców – metal, kryształ i deuter, które można wydobywać i wykorzystywać do wznoszenia nowych budowli na coraz wyższych poziomach, produkcji statków i systemów obronnych oraz rozwijania technologii. Bardzo ważną jednostką potrzebną do rozwoju jest również energia, od której zależy współczynnik produkcji. Zbyt niski współczynnik powoduje zmniejszenie wydobycia surowców. Do wytwarzania energii służą elektrownie (słoneczna oraz fuzyjna) i satelity.
Do głównych zadań gracza w grze należą przede wszystkim kontrolowanie jak największej części wszechświata, rozbudowywanie swojego imperium, zbieranie i handel surowcami, rozwój technologiczny, walka i sojusze z innymi graczami oraz zdobycie jak najwyższego miejsca w rankingu najlepszych graczy określonego uniwersum. Gra toczy się w czasie rzeczywistym, dlatego nawet jeśli gracz nie jest aktywny w danym momencie, jego planeta może zostać zaatakowana przez innych graczy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *