Gry na telefon online – bo grać teraz chce każdy

Ponad połowę rynku gier stanowią gry mobilne, których wartość być wyceniana jest nawet na kilkadziesiąt miliardów dolarów. Nie da się nie zauważyć, że to właśnie telefony pełnią rolę najbardziej popularnych przenośnych konsol, które z każdym rokiem a nawet z każdym tygodniem coraz bardziej się rozwijają dostarczając na rynek o wiele bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne umożliwiające na cieszenie się z jeszcze lepszych doznań podczas gier. Cała historia gier zaczęła się w sumie nie tak dawno bo kilkanaście lat temu w latach 90. Wszystko to rozpoczął jeden prosty telefon, komórkowy, których w tamtych czasach nie był nawet dostępny u1/6 populacji świata, nie wspominając już o samej Polsce. Niemniej jednak na owym telefonie była prosta gra. Słowo prosta ma tutaj istotne znaczenie, gdyż odnosi się ono nie tylko do bardzo prostej rozgrywki , ale także niezwykle prostego wyglądu. Ową grą był tetris. Następnie przeszliśmy o krok dalej, czyli do do snejka popularnego na Nokii 9210, który irytował niezmiernie swoją trudnością, a z drugiej strony, trudno byłoby szukać wtedy (a nawet dzisiaj) bardziej wciągającej gry. Od tego momentu na kilka lat zapomnieliśmy o grach na telefon skupiając się bardziej na ich funkcjonalności. Głośniki, Apart, funkcja bluetooth, a także szereg usprawnień wyróżniający poszczególne telefony od siebie. Wszystko jednak zmieniły smartfony czyli pierwsze inteligentny telefony napędzane w szczególności androidem z wbudowanym systemem dotykowym. To właśnie one dały początek takim grą jak Angry Birds, czy też Pokemon go, które zyskało miano jednej z najlepszych gier ubiegłego roku. Gry online na telefon – to jest właśnie najczęściej wyszukiwane hasło w internecie. Hasło, które jeszcze kilka lat temu nie istniało, a kilkanaście lat temu nikt nie wiedział czym są tak naprawdę gry na telefon. Obecnie jednak hasło to modelu trendy i wpływa na rynki, dosłownie kreując otaczający nas świat.

Gry na telefon - od czego się zaczęło?

Jak już wcześniej wspomniano to właśnie Angry Birds zyskały uznanie dzięki połączeniu wciągającej rozrywki zabawnego stylu, a także darmowego dostępu przez każdego użytkownika, bez problemu w sklepie Play. Doszło do tego wielki popularności owej rozrywki, że już niebawem doczekamy się drugiej odsłony filmu opartego na tej grze (Serio – stworzono film na podstawie gry mobilnej). Oprócz tego Angry Birds zmonopolizowany rynek pod kątem kubków koszulek, jak i tysięcy innych gadżetów a to wszystko zaczęło się od niewielkiego małego ekranu typowego telefonu, który obecnie każdy z nas ma w kieszeni. Świat się jednak nie zatrzymał i niedługo później dał coś znacznie ciekawszego. Aktualnie o wiele popularniejszą jednak rozrywką są Pokemon go, które przeniosłeś świat kultowych gier z serii Pokemon z GameBoya na znacznie wyższy poziom. Oczywiście nie trwało to zbyt długo gdyż nie niespełna rok (żywot gier mobilnych nie jest zbyt długi), niemniej jednak grata pokazała, że istnieje możliwość cieszenia się rozrywki w tak zwanym rozszerzonym świecie. Innymi słowy sama rozgrywka Pokemon Go wykorzystywała system AR, czyli poprzez użycie kamery telefonu nakładała sztuczną rzeczywistość na rzeczywistość realną.. Od tego momentu rozwój gier mobilnych stał się już bardzo prosty dając nam dostęp do kolejnych gier mniej więcej tego typ,u a także gier VR, które wykorzystują nasze telefony jaką soczewki specjalnych okularów, by móc cieszyć się jeszcze większymi doznaniami i jeszcze lepszymi emocjami.

Najlepsze gry na telefon – czyli kultowe przeboje dawnych lat

Oprócz wcześniej wspomnianych czterech gier były także inne również niezwykle popularne, które spowodowały rozwój technologii mobilnych. doskonałym tego przykładem jest świetna gra Flappy Bird, która opiera się tylko na klikaniu w ekran. Dosłownie jedno kliknięcie powoduje, że lecący ptaszek unosi się o pewien stopień do góry, a naszym jedyny, zadaniem jest przylecieć jak najdłuższy dystans omijając poszczególne zagrożenia w postaci wystających rur. prosta Przyjazna platformówka, która wciągnęła miliony dając jej twórcą ogromny zarobek i tym samym jeszcze bardziej potęgując popularność gier mobilnych. Innym również doskonałym przykładem gry mobilnej jest seria Candy Crush. Jest gra, która dosłownie pojawia się co najmniej raz miesiącu w TOP 10 gier mobilnych i cieszy się coraz to większą popularnością. Co ciekawe sami twórcy też nie próżnują wypuszczając coraz to lepsze wersje w nowej odsłonie. Całość opiera się na przesuwaniu kamyczków tak bym móc zbić ich jak najwięcej. Gra jest niezwykle uzależniająca i wciągająca bardziej niż wszelakie dostępne używki. Nie wierzysz? – sam spróbuj, już nie będziesz mógł przestać o niej myśleć.
Gry na telefon za darmo – czy mogę je tworzyć
Warto zadać sobie pytanie dlaczego to właśnie gry mobilne zyskał tak dużą popularność? Przecież nie tylko telefony rozwijały się pod kątem t technicznym. Można także wyróżnić choćby komputery, laptopy, czy też PlayStation, które zyskuje coraz większe udoskonalenia i usprawnienia pozwalające na cieszenie się jeszcze bardziej z otrzymywanej rozrywki. Niemniej jednak, aby odpowiedzieć na to pytanie otwarto cofnąć się odrobinę w przeszłość dokładnie to lat 80 gdy królowały takie gry jak Tetris, czy też pac-man. Były to proste zarówno pod kątem fabularnym , jak i graficznym gry, które bardzo, ale to bardzo wciągały graczy. Wszystko wynikało po prostu z ich dostępności gdyż były jednymi z pierwszych gier i były dość łatwo dostępne praktycznie w każdym popularnym i często odwiedzanym miejscu. Podobnie jest z telefonami każdy z nas ma je w swojej kieszeni. Bezmyślnie przeglądamy je jadąc do pracy, czy też z niej wracając lub czekając w kolejce do lekarza. Telefony są zawsze pod ręką wtedy kiedy się nudzimy i mamy chwilę wolnego. Właśnie tą chwilę wykorzystują gry. Stąd też jak już wspomniano między innymi Flappy Bird zyskało tak dużą popularność - bo były proste. Pozwala na odmóżdżenie się, zrelaksowanie i granie nie myśląc dosłownie on niczym. Jest to pewnego rodzaju powrót do lat 80 czyli wtedy gdy królowały proste, acz przyciągające rozgrywki i to właśnie dlatego teraz gry mobilne królują na rynku. Co ciekawe, aby móc grać w gry wcale nie musimy ich tylko pobierać. Wszystko to za sprawą tego, że aktualnie dostępne narzędzia pozwalają nam samodzielnie tworzyć proste rozgrywki, ale za to niezwykłe wciągające. oczywiście, aby to zrobić należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Po pierwsze o tym co już wspomnieliśmy a mianowicie o tym, że gry służą do zabijania nudy. Dlatego pamiętajmy idealna gra mobilna nawet posiadająca bardzo długą fabułę musi pozwalać na zakończenie rozrywki w kilka minut. Idąc dalej powinniśmy między innymi zoptymalizować nasze aplikacje tak by nie była zbyt obszerna i nie zajmowała dużo miejsca w telefonie. Jest to o tyle istotne, gdyż bardzo często nawet nowoczesne telefony z dużą pamięcią będą szybko wykorzystywały ją na różnego rodzaju aktualizacje i modyfikacje stąd też ludzie niechętnie pobierają gry, które zajmują zbyt duża. Co więcej gra musi być również przejrzysta szczególnie podczas pierwszego uruchomienia tak było łatwo było dostosować ją do swoich własnych potrzeb. Mowa tutaj o możliwości wyboru poziomu trudności, ustawień grafiki, czy też customizacji postaci. No i najważniejsze graj bo po to właśnie służą gry na telefon.
Gry online na telefon - kilka słów podsumowania
Przyglądając, że bliżej aspektowi jakim są gry online na telefon bardzo łatwo można zauważyć, że jest to forma rozrywki przede wszystkim bardzo łatwo dostępna, dosłownie w każdej chwili naszego życia. To właśnie dlatego cieszą się one tak dużą popularnością i zyskują tak wielu fanów. dlatego też nie może się dziwić, że z każdym rokiem gry mobilne będą dominowały coraz bardziej rynek gier. W efekcie będzie To powodowało obustronną korzyść. Z jednej strony my jako klienci będziemy mogli otrzymywać coraz bardziej ciekawe zróżnicowane i wciągające gry, a sami producenci będą na nich zarabiać zdobywając finanse na tworzenie ich jeszcze więcej. Z tego tez powodu bądźmy świadomi, że grani w gry nie jest czymś dziwnym. To normalne zjawisko, które (jak już udowodniono naukowo) pozwoli nam na zrelaksowanie się i odcięcie od otaczających nas problemów, tym samym znacząco redukując stres i jego negatywne skutki.