Fajne gry

Fajne gry online

Fajne gry online to inaczej projekty sieciowe, które wymagają od graczy jedynie odpowiedniego komputera oraz łącza internetowego, najlepiej o dobrej jakości. Fajne gry online umożliwiają rozgrywkę przez internet z graczami z całego świata. Można łączyć się w grupy, aby osiągnąć zamierzony cel, jak również grać przeciwko sobie. Niektóre gry tego typu wymagają opłat, inne są całkowicie darmowe i wystarczy się zalogować, by w nie zagrać. Najlepsze gry online stają się coraz bardziej popularne i zrzeszają sobie miliony użytkowników.

W internecie znaleźć można wiele interesujących tytułów. Wśród nich wyróżniają się następujące fajne gry online wyróżnione w naszym rankingu:

 • WORLD OF WARSHIPS – gra z gatunku akcji urozmaicona elementami symulacji oraz MMO, w której głównym zadaniem gracza jest prowadzenie potyczek, z wykorzystaniem pojedynczego statku wojennego. Rozgrywka stanowi połączenie elementów zręcznościowych i symulacyjnych. Gra została zrealizowana tak, aby zwycięstwo wymagało odpowiedniej współpracy z sojusznikami. Gracze mogą być wyposażeni w więcej niż jeden statek oraz mają możliwość ulepszania swoich modeli.
 • LEAGUE OF ANGELS 3 – gra reprezentuje gatunek MMORPG, w której gracz przenosi się do fantastycznego świata, rządzonego przez stworzenia utożsamiane z aniołami. Głównym zadaniem gracza jest walka z potworami oraz ochrona zagrożonych aniołów, a także kolekcjonowanie diamentów i złota. Rozgrywka odbywa się w systemie turowym. Gracze mogą wybierać w dziesiątkach unikalnych bohaterów, które wybierają do swojej drużyny. Gra bije rekordy popularności, dlatego nikogo nie dziwi pojawienie się jej kolejnej trzeciej już odsłony.

fajne gry

 • FORGE OF EMPIRES – gra strategiczna online, w której gracz wciela się w rolę lidera niewielkiej osady. Akcja gry rozgrywa się 5000 lat p.n.e. Początkowo gracz ma do dyspozycji zaledwie kilka namiotów, dlatego fajne gry online oparte na strategii nie mogą być mu obce. Musi on bowiem zasłużyć na miano przywódcy i poprowadzić swoje imperium przez wszystkie epoki rozwoju cywilizacji.
 • METIN 2 – gra z gatunku MMORPG, w której gracze rywalizują między sobą w trzech odrębnych królestwach. Gra rozpoczyna się od stworzenia bohatera oraz wyboru królestwa, w którym gracze będą walczyć. Każdy z bohaterów ma dwie umiejętności, które można rozwijać w dowolny sposób. Gracz ma za zadanie rozwijać swoją postać poprzez zdobywanie punktów doświadczenia. Punkty doświadczenia zdobywamy za wykonywanie zadań i walkę z potworami. W grze dostępny jest również tryb PvP, w którym mamy możliwość pojedynkowania się z innymi graczami.
 • STAR STABLE – fajne gry online zapewniają również rozrywkę idealną dla najmłodszych użytkowników internetu. Taką grą jest z pewnością Star Stable. W grze pierwsze skrzypce grają konie. Gracze rozpoczynają rozgrywkę od stworzenia swojego wierzchowca. Z czasem będziemy mogli go rozwijać oraz wykorzystywać zdobyte ubrania i wyposażenie, jak również uzyskamy dostęp do nowych ras, poprzez zdobywanie punktów doświadczenia. Ważnym elementem gry jest również możliwość swobodnej eksploracji wyspy, której zawartość jest stale powiększana.
Star Stable
  Wszystko dla miłośników jeździectwa Każdy ma swoje pasje i dzięki obecnemu rozwojowi technologii możemy przerzucić je na całkiem nowy
Read more.
Rail Nation
  Jedzie pociąg z daleka Gra, która z pewnością przyciągnie wielu miłośników kolei, modelarstwa, czy też po prostu pociągów, czyli
Read more.
Monstrum 2
Lubisz horrory? Nie możesz ominąć tytułu Monstrum 2. Zagraj ze znajomymi w survivalowa grę multiplayer w mrocznym klimacie i unicestwcie
Read more.

Fajne gry przeglądarkowe

Gry przeglądarkowe to gry, w które można zagrać na przeglądarce internetowej, co oznacza, że użytkownik nie musi pobierać aplikacji na pulpit, ani nie gra w nie na specjalnych urządzeniach przeznaczonych do gier. Gracz używa tej samej przeglądarki, na której wyświetla strony internetowe, dzięki temu może grać za pośrednictwem różnych systemów operacyjnych.

Istnieje bardzo wiele fajnych gier przeglądarkowych, które są najczęściej bezpłatne i nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania klienckiego oprócz przeglądarki internetowej lub wtyczki do przeglądarki. W niektórych przypadkach w grze pobierane są drobne opłaty za dodatkowe funkcje. Fajne gry przeglądarkowe, w których można grać z innymi osobami koncentrują się również na interakcjach społecznościowych.

Wśród gier opartych na przeglądarkach można wyróżnić praktycznie wszystkie kategorie, które spodobają się zarówno zagorzałym graczom, jak i rzadziej grającym osobom. Wśród najpopularniejszych tytułów znaleźć można między innymi:

 • OGAME – to fajna kosmiczna strategia, w której głównym zadaniem gracza jest rozwój planety – matki i tworzeniu podległych nam kolonii, dzięki którym nasza cywilizacja będzie rozciągać się na odległe planety, księżyce, a nawet galaktyki,
 • IKARIAM – klimatyczna gra przeglądarkowa, w której mamy za zadanie rozbudować małą osadę, położoną na jednej z wielu wysepek, dostępnych w świecie gry. Gracze muszą zdobywać kruszce oraz wynajdować nowe technologie, dzięki którym ich osada będzie wchodzić na coraz wyższe stopnie rozwoju.
 • ARENA MODY – to gra stworzona głównie z myślą o płci pięknej, w której można stworszyć supermodelkę i poprowadzić ją przez świat mody.
 • POGROMCY – fajna gra RPG osadzona w świecie fantasy, w której na gracze czekają dziesiątki niesamowitych zadań do wykonania.
 • CUISINE ROYAL – to multiplayerowa strzelanka, w trakcie której trzydziestu graczy trafia na rozległe pole bitwy, by walczyć o przetrwaniu z pomocą wszystkiego co uda im się znaleźć i wykorzystać.
Fajne gry multiplayer

Multiplayer to inaczej tryb gry wieloosobowej, pozwalający a jednoczesną rozgrywkę wielu graczy w tej samej grze. Zazwyczaj fajne gry typu multiplayer pozwalaja na rywalizację między graczami, jednak wiele odmian trybów pozwala również na grę niezależną oraz współpracę. Istnieją też tryby łączone.

Wśród wielu trybów gier wieloosobowych wyróżnić można:

 • deathmatch „każdy na każdego” – czyli tzw. strzelanka , w której wygrywa osoba z największą ilością fragów,
 • teamdeath – podobnie jak w deathmatch, z tym że gracze podzieleni są na drużyny ,
 • capture the flag „zdobądź flagę” – tryb, którym gracz lub jego drużyna musi zdobyć flagę z bazy przeciwnika i zanieść ją do bazy swojej drużyny,
 • cooperative mode „tryb współpracy” – współpraca dwóch lub więcej osób, w celu wypełnienia danego zadania,
 • skirmish „potyczka” – najczęściej występuje w bitwach strategicznych pomiędzy dwoma lub więcej graczami.

Rozwój branży gier komputerowych

W przeciągu ostatnich lat gry komputerowe stopniowo zwiększały swój wpływ na to jak ludzie spędzają swój wolny czas, a także na wiele innych aspektów ich życia. Istnieje błędne powszechne przekonanie do tego, że głównym celem branży komputerowej są nastolatki oraz mężczyźni. Jednak przeciętny gracz ma 30 lat, a populacja graczy jest mniej więcej podzielona równo na mężczyzn i kobiety.

fajne gry przegladarkoweGry stanowią już kluczowe narzędzie rozrywki. Dzieje się tak głównie dzięki ich szerokiej dostępności na rynku, a także przystępnej cenie i stale rosnącej popularności. Wkrótce gry obejmą również kluczowe znaczenie w innych dziedzinach życia. Branża gier komputerowych warta jest obecnie wiele miliardów dolarów i rośnie kilkakrotnie szybciej niż cała gospodarka. W gry można grać na komputerach, urządzeniach mobilnych, a także konsolach dedykowanych do gier.

Gatunki gier komputerowych

Ogromna różnorodność gier komputerowych spowodowała, że można je podzielić na wiele gatunków, w zależności od ich tematyki i rodzaju grywalności, a także wyglądu.

Gry możemy podzielić na następujące kategorie:

 • gry platformowe,
 • gry przygodowe,
 • gry fabularne (RPG i MMORPG),
 • gry sportowe i wyścigowe,
 • gry akcji, bijatyki, strzelanki, first-person shootery (FPS), third-person perspective (TPP) oraz skradanki,
 • gry logiczne, symulatory oraz gry strategiczne, w których można wyróżnić gry turowe, czasu rzeczywistego (RTS) i gry przeglądarkowe,

Gry komputerowe mogą w trybie jednoosobowych (single-player) oraz wieloosobowych (multi-player). Istnieją również gry online, wśród których można znaleźć wszystkie z wyżej wymienionych gatunków.